تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

649 365 admin

 موقعیت جغرافیا انگلستان

تحصیل در انگلستان ، بریتانیا در سواحل شمال غربی اروپا واقع شده‌است و توسط دریای شمال از شبه جزیره اسکاندیناوی و هلند، و توسط کانال مانش از فرانسه جدا می‌گردد. این کشور از دو جزیره اصلی تشکیل شده‌است؛ جزیره اصلی و بزرگ‌تر «بریتانیای کبیر» نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان است. جزیرهٔ دیگر، جزیره ایرلند است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد. جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) یک کشور مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا است و بخشی از کشور بریتانیا محسوب نمی‌شود.

آب و هوا

آب و هوای بریتانیا، مرطوب و معتدل بوده و میانگین دما در تابستان بین ۱۷ تا ۱۳ درجه و در زمستان بین ۷ تا ۵ درجه سانتی گراد متغیر است. میزان بارندگی سالانه در نوسان بوده و در اطراف «منطقه دریاچه» (Lake District) بالاترین میزان را دارد.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان متقاضیان بی شماری را از سرتاسر دنیا راهی بریتانیا میکند. ادامه تحصیل در انگلیس در مدارس انگلستان تا تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان و تحصیل در دوره فوق لیسانس در انگلستان مورد توجه مشتاقان به تحصیل در خارج در سرتاسر دنیا است. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی در کالج های انگلستان و هم در دوره های دانشگاهی ممکن است. اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارید، میبایست در مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس ویزای تحصیلی انگلستان را از اداره مهاجرت و کنسولگری انگلستان دریافت نمایید. ویزای تحصیلی انگلیس برای دوره های تحصیلی مدرسه و کالج و مدارس شبانه روزی انگلستان دانشگاه صادر میشود.

ویزا موندیال دارای نمایندگی های متعدد از مدارس انگلستان و همچنین کالج ها و دانشگاهی مورد تائید انگلیس، آماده ارائه خدمات به متقاضیان اعزام دانشجو به انگلستان میباشد.

انگلستان و بریتانیا از جوانب مختلفی در زمینه تحصیلات حرف زیادی برای گفتن دارند. تحصیل در انگلستان در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد میشود. اعتبار دانشگاه های انگلستان در دنیا باعث میشود این کشور مانند آهنربا دانشجویان خارجی را به خود جذب کند. انگلستان با داشتن تنها ۱ درصد جمعیت دنیا دارای ۸ درصد تولید علم در دنیاست. بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان در حال تحصیل هستند.

مزایای تحصیل در انگلستان

 • شهرت جهانی

رتبه ها و مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور انگلستان، به عنوان رتبه های با کیفیت و برتر جهانی در سراسر دنیا شناخته شده است. معیارها و استانداردهای انتخاب این برتریها، توسط برخی از دانشگاههای قدیمی تر با نامهای شناخته شده مانند آکسفورد و کمبریج تعیین میشود اما، روال متداول آن به عهده بسیاری از دانشگاهها و دانشکده های سراسر انگلستان است. در آینده، هنگامی که به دنبال شغل مناسب هستید، چنین موقعیتی، میتواند نقطه مثبتی برای شما محسوب شود.

 • هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در انگلستان، در مقایسه با ایالات متحده و کشورهای دیگر میتواند کمتر باشد. شهریه برخی از واحدها در ایالات متحده ممکن است $25,000 باشد که علاوه بر آن، شهریه یک سال نیز باید پرداخته شود. در حالیکه شهریه اکثر موسسات آموزش عالی انگلستان سالانه بین £6,000 تا £7,000 است که به طرز قابل توجهی کمتر است.

به طور کلی از آنجا که اتمام مقطع تحصیلی شما در انگلستان نسبت به سایر کشورها مدت زیادی طول نمیکشد، بنابراین میتوانید مبالغی پول نیز پس انداز کنید. هرچند رشته های تحصیلی چهار ساله بیشتر مورد توجه قرار دارند، اما بیشتر رشته های کارشناسی در انگلستان به یک دوره سه ساله و رشته های کارشناسی ارشد، به دوره های یک تا دو ساله نیاز دارند. چنانچه چارچوب زمانی کوتاه تری را در نظر داشته باشید و ناگزیر باشید به جای دوره های چهار یا پنج ساله مانند کشورهای دیگر، صرفا برای یک دوره سه ساله برنامه ریزی کنید، هزینه های شما به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

اگرچه دانشجویان بین المللی میتوانند برنامه ها و کارهای خود را طوری تنظیم و مدیریت کنند که در کنار آن، تحصیلاتشان از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد، اما سیاست گزاران انگلستانیی، روند نگران کننده ای را در خصوص هزینه تحصیلات دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در این کشور تحصیل میکنند، مورد توجه قرار داده اند. با بالا رفتن نرخ ارز، به طور کلی زندگی در کشور انگلستان بسیار پرهزینه خواهد بود. علاوه براین، بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا، دانشجویانی که از کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا هستند، هزینه های بیشتری را متحمل میشوند. مطالعات اخیر شورای سیاست گزاری موسسه آموزش عالی اعلام کرد که دولت انگلستان باید اقداماتی را در جهت کاهش شهریه ها و هزینه ها انجام دهد تا بتواند موقعیت رقابتی خود را در جذب دانشجویان خارجی حفظ کند.

مورد توجه قرار دادن افزایش هزینه های تحصیلات بین المللی در سایت:

www.internationalstudent.com

توسط سیاست گزاران، رضایت بخش است. در قالب یک رقابت جهانی برای جذب دانشجویان بین المللی، در صدد خواهیم بود که با پشتکار فراوان، انگلستان همچنان به عنوان اولین مقصد برای دانشجویان بین المللی، جایگاه خود را حفظ کند.

 

شرایط تحصیل در کشور انگلستان

تحصیل کردن در کشور انگلستان برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است، چرا که دانشگاه های کشور انگلستان در زمره با کیفیت ترین دانشگاه های جهان قرار دارند و با تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان فرد می تواند به بهترین ها دست پیدا کند.

بطور مثال، اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر، یافتن شغلی مناسب در تمام کشور های دنیا و در نتیجه ساختن آینده ای درخشان و با تحصیل کردن در انگلستان می توانید آینده ای روشن برای خود بسازید، حتی اگر هدف اصلی شما رفتن به انگلستان باشد اما موقعیت رفتن برایتان فراهم نباشد می توانید با تحصیل کردن در انگلستان، به عنوان یک پل برای رفتن خود استفاده کنید.

کشور انگلستان با در اختیار قرار دادن تسهیلات ویژه ای به دانشجویان و فارغ التحصیلان این کشور زمینه ی اخذ اقامت انگلستان را توسط ایشان پس از دوره تحصیلیشان فراهم آورده است. وکلای پایه یک دادگستری ایران موسسه مهاجرتی آریانا پارس شما را در زمینه اخذ اقامت دائم انگلستان یاری می رسانند.

تحصیل قبل دانشگاهی کشور انگلستان

بواسطه قدمت دانشگاه های ممتاز در سیستم آموزشی انگلستان و امکانات بسیار ویژه ای که کشور انگلستان در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل در انگلستان قرار می دهد، کشور انگلستان همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصیل در معتبر ترین مراکز علمی و همه افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم انگلستان بوده اند، قرار گرفته است. تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی انگلستان میسر است و این کشور برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی  و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در انگلستان بوجود آورده است

شرایط تحصیل در انگلستان(8تا 13)سال

 • داوطلب باید حداقل ۷۰٪ از نمره و معدل را در آخرین مقطع تحصیلی خود کسب کرده باشد*

به طور مثال اگر در مدارس ایران تحصیل می کنید باید حداقل نمره ۱۴ از معدل در آخرین مقطع  تحصیلی  خود کسب کرده باشید

 • آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی

اگر سطح زبانی شما ضعیف است احتیاج هست که سال اول رو به صورت فشرده زبان بخوانید و پس از کسب مهارت لازم, به دوره ی اصلی خود وارد شوید

 • اطلاعات بیشتر از دوره های زبان
 • معرفی یک نفر در انگلستان بعنوان قیم در هنگام تحصیل, درصورتی که متقاضی نتواند کسی را در انگلستان بعنوان قیم معرفی نماید، موسسه پیوند ترتیبات لازم را برای تعیین قیم قانونی انجام می دهد
 • مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی
 • کارنامه آخرین سال تحصیلی متقاضی (به طور مثال: اگر در حال حاظر در مقطع هفتم هستید بایستی کارنامه سال ششم خود را آپلود کنید)
 • اسکن پاسپورت متقاضی (بیش از ۲ سال اعتبار داشته باشد )
 • رضایت نامه والدین
 • یک قطعه عکس
 • توان مالی در پرداخت شهریه کامل مدرسه
 • هزینه ی مدارس مختلف

شرایط تحصیل در کالج / دانشگاه ها برای افراد (۱۸ ۲۴) سال

 • شما براي اخذ ويزا از سفارت انگلستان نياز هست كه مدرك “آیلتس آکادمیک” كسب كنيد و آیلتس از موسسه “یوکی وی آی” در تهران بايد كسب شود و متاسفانه مدرك زبان ديگري براي دولت انگلستان قابل قبول نخواهد بود
 • داوطلب باید حداقل ۷۰٪ از نمره و معدل را در آخرین مقطع تحصیلی خود کسب کرده باشد
 • توجه پسران مشمول سربازی! با تصویب قانون جدید مجلس ایران مشمولان دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج بروند
 • مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی
 • مدرک دیپلم
 • اسکن پاسپورت متقاضی (بیش از ۲ سال اعتبار داشته باشد)
 • رضایت نامه والدین
 • یک قطعه عکس
 • توان مالی در پرداخت شهریه کامل کالج / دانشگاه

تحصیل در مقطع لیسانس کشور انگلستان

بر خلاف دوره لیسانس که در بسیاری از کشورها که 4 سال و یا حتی بیشتر است، دوره لیسانس در کشور انگلستان سه ساله است .این مدرک شامل BED، BSc، BA،   BEng

میباشد.مدارک این دوره به انواع مدارک عادی و پیشرفته تبدیل میشود و همیت امر میتواند در بین دانشگاه ها متفاوت باشد. این نکته که فرد متقاضی بعد از گذراندن دوره سه ساله لیسانس می تواند برای دوره یک ساله فوق لیسانس انگلستان اقدام کند و پذیرش بگیرد، برای خیلی از دوست داران تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از دلایل مهم جهت انتخاب این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می شود. هر فرد متقاضی برای ورود به دوره لیسانس باید مدرک IELTS با نمره 5.5 -6 را دارا باشد. اخذ مدرک زبان هم در ایران میسر می باشد و هم فرد متقاضی می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در داخل کشور انگلستان سپری کند. گفتنی است دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در کشور انگلستان مجوز همراه داشتن همراه را در این مقطع را نخواهند داشت.

معرفی نامهLetter of Recommendation

این نامه نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد

که در واقع نامه ای است که توسط فردی که متقاضی را در زمان تحصیل میشناسد نوشته و امضا میشود. نویسنده این نامه بایستی موقعیت خود را در نامه بنویسید (مثلا دبیر زیست شناسی) و این که برای چه مدتی و تا چه اندازه متقاضی را میشناخته  و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید.

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه توسط ما ، فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی ارسال خواهد شد.

معمولا  دو توصیه نامه نامه از طرف 2 معرف درخواست میشود.

اظهار نامه: Statement of Purpose

نوشتن اظهارنامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی نقش بسیار مهمی را دارد . چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی میگیرند این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره تحصیلی نیز بایستی گنجانده شود

شرایط ورود به دوره های کارشناسی در انگلستان

 • ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال آخر دبیرستان الزامی است.این مدرک بایستی توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشد در غیر اینصورت از طرف دانشگاه مورد قبول نخواهد بود.
 • معمولا دانشگاه ها علاقه مندند تا وضعیت درسی و رفتار متقاضی را در زمان تحصیل در مقاطع قبلی بدانند بنابراین ریز نمرات شما در نتیجه اخذ پذیرش اهمیت زیادی دارد.
 • از آنجا که هر رشته و یا دانشگاه شرایط خاص خود را دارد بعد از تکمیل فرم درخواست مشاوره تحصیلی ، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت تا اطلاعات بیشتری از شرایط فردی شما کسب و راهنمائی های دقیقتری انجام شود.
 • فرم درخواست جهت شرکت در دوره های کارشناسی در انگلستان بایستی حداکثر تا قبل از 10 خرداد ماه تکمیل شود تا بتوان برای دوره های کارشناسی ترم آینده که در شهریور ماه شروع میشود اقدام نمود .هر چند در بعضی شرایط ، این زمان تا تیرماه ماه قابل تمدید است.
 • برای درخواست در دانشگاهای آکسفورد و کمبریج میبایست درخواست شما تا قبل از 20 مهر ماه تکمیل شده باشد .تا بتوان برای سال بعد جهت اخذ پذیرش در این دو دانشگاه اقدام نمود. علاوه بر فرم های معمولی ، این دو دانشگاه دارای فرمهای دیگری نیز هستند که میبایستی تکمیل و ارسال شوند .لازم به ذکر است که در یک زمان متقاضی نمیتواند برای هر دو این دانشگاهها اقدام نماید.
 • IELTS در بعضی از دانشگاه ها در انگلستان از دانشجویان خارجی خواسته میشود تا قبل از ورود به دانشگاه در دوره های کارشناسی ، امتحان آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارند و نتیجه آزمون آیلتس را به دانشگاه ارائه دهند. اگر چه ممکن است مدارک دیگر زبان را نیز قبول نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان مدرک کارشناسی مورد نیاز است و در بعضی رشته ها مانند رشته های و بازرگانیضروری نیست و در بعضی موارد تجربه کاری در رشته موردنظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است

دوره کارشناسی ارشد در انگلستان ۱ سال میباشد ولی در دیگر کشورها ۲ سال میباشد و در تحصیل در انگلستان میتوانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی کرده و بعد از اتمام دوره تحصیلی خود مشغول به کار شوید

آمار سازمان آموزش عالی در سال ۲۰۱۳ نشان میدهد که ۸۵ درصد از فارغ التحصیلان در رشته کارشناسی ارشد موفق بهاشتغال تمام وقت میشوند و این در حالی است که درصد فارغ التحصیلان در مقاطع تحصیلی دیگر ۷۳ درصد است

دلیل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بهبود چشم انداز شغلی خود- مشاغل مورد نیاز به مدرک کارشناسی ارشدمدرک بین المللی از بالاترین استاندارد تحصیلی برخوردار میباشد برخورداری فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد از مهارت و حرفه بالاپایه قوی و مناسب توسط سازمانهای حرفه ایتحصیل در انگلستان زبان انگلیسی شما رابهبود می بخشد که مهمترین زبان در تجارت بین المللی میباشدقابلیت ساخت یک شبکه قوی از اطلاعات تماس دوره های کارشناسی ارشد

دوره های آموزشی این دوره ها ۱ ساله میباشند و دانشجویان تمامی سمینارها و سخنرانی های هفتگی خود را توسط دبیر مربوطه انجام میدهند و ارزیابی این دوره ها از طریق آزمون وپایان نامه میباشد.

مرحله تحقیقاتی :در این مرحله دانشجویان مسئولیت بیشتری را در زمینه برنامه تحقیقاتی خود دارند و دانشجویان باید یک پروژه تحقیقی داشته باشند و باید دارای محتوای ۸۰۰۰۰کلمه باشد که بعد از تکمیل آن  آزمون شفاهی خود را باید ارائه دهند

درجه دکترا از بارزترین نمونه درجه تحقیقاتی میباشد

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای 4-5 ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در انگلستان طول دوره دکترا 2.5-3 سال است. کسانی که چه در انگلستان و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.

یک دوره فوق العاده در انگلستان قبل از مقطع دکترا وجود دارد به نام Pre-PhD ، این دوره 6 ماهه برای کسانی که proposal تا به حال ننوشته اند و دانش زیادی در این رابطه ندارند و در مورد مقاله نویسی هم تجربه ای ندارند، دوره ای بسیار مفید است و با گذراندن این دوره می توانند مقطع دکترا را به نحو احسن بگذرانند. علاقه مندان به تحصیل در این دوره می توانند با هفته ای 30 ساعت کار هزینه های خود را به حداقل برسانند چه بسا که دوره دکترا بهترین موقعیت کاری را برای افراد دارد و با همکاری با اساتید دانشگاه می توانند این دوره تحصیلی را شبیه به دوره کاری بکنند.

بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر 18 سال در دوره دکترا میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

هشت دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی

1.دانشگاه آکسفورد (Oxford University)

به‌احتمال خیلی قوی تاکنون نام دانشگاه آکسفورد را شنیده‌اید. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان دنیاست. جالب است بدانید برخی از صحنه‌های فیلم هری پاتر در این دانشگاه فیلم‌برداری شده است. حدود یک‌سوم دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این آمار در مورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه جالب‌توجه‌تر می‌شود، چیزی حدود ۶۳ درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آکسفورد از خارج بریتانیا به این دانشگاه آمده‌اند. oxford_landscape2 این دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلفی از علوم انسانی گرفته تا پزشکی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل است. آکسفورد که در شمال غرب لندن پایتخت انگلستان واقع شده، حدود ۹۰ دقیقه با این شهر فاصله دارد. پردیس این دانشگاه، فوق‌العاده دیدنی است و شهر آکسفورد از گذشته‌های دور مهد صنعت و کارخانه‌های لبنی بریتانیا بوده است.

۲. دانشگاه کینگستون (Kingston University)

دانشگاه کینگستون یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های بریتانیا است. این دانشگاه که حدود ۳۰ دقیقه با لندن فاصله دارد، در سمت جنوب غربی این شهر و در نزدیکی رودخانه تیمز بنا شده است. این دانشگاه بورس‌های تحصیلی بسیار زیادی برای مقطع تحصیلات تکمیلی خود در نظر گرفته که بخش زیادی از این کمک‌هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی اختصاص می‌دهد. پردیس این دانشگاه تا حدودی جمع‌وجور است، اما گزینه‌های زیادی برای اقامت در نزدیکی دانشگاه برایتان وجود دارد.کینگستون شهری دیدنی است که بر روی رودخانه تیمز قرار گرفته و در میان علاقه‌مندان خانه‌های قدیمی بریتانیایی طرفداران بسیاری دارد. زمستان‌های این شهر ملایم بوده و در تابستان‌ها، شهر چهره‌ای رنگارنگ به خود می‌گیرند که موردعلاقه دانشجویان این دانشگاه است. جالب است بدانید یکی از رشته‌های این دانشگاه، نوشتن سفرنامه است که کلاس‌های آن به مدت دو ساعت در هفته و در طی یک سال برگزار می‌شود.

۳. دانشگاه منچستر (University of Manchester)

دانشگاه منچستر با حدود ۸۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، یکی از بیشترین گوناگونی‌ها در جمعیت دانشجویان بریتانیا رادار است. این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته، در بدو ورود به فرودگاه وسایل دانشجویان بین‌المللی از طرف دانشگاه به محل اقامتشان منتقل می‌شود. این دانشگاه جلسات ارائه اطلاعات دانشگاه برای جذب دانشجویان جدید را در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله تایلند، هنک کنگ و برونئی برگزار می‌کند. مسکن همه دانشجویان بین‌المللی که شهریه دانشگاه را پرداخت می‌کنند، تضمین‌شده است منچستر شهری زنده و پر جنب‌وجوش در شمال غرب انگلستان است. هنرهایی چون موسیقی و معماری این شهر همچون تیم‌های فوتبالی که دارد، در طول سالیان متمادی شناخته‌شده و شاخص بوده است. دسترسی به این شهر هم از طریق هواپیما و هم اتوبوس و خطوط ریلی امکان‌پذیر است.

۴. دانشگاه کالج لندن (University College London)

این دانشگاه که به دانشگاه جهانی لندن نیز شناخته می‌شود، محبوب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشجویان انگلستان است که هرساله در رده‌بندی کیو اس (QS World University Rankings) که هرساله فهرستی از بهترین دانشگاه‌های جهان را منتشر می‌کند، در میان ده دانشگاه برتر دنیا می‌درخشد. کلاس‌های این دانشگاه کم‌جمعیت هستند، به‌گونه‌ای که به ازای هر ۹ دانشجو در این دانشگاه یک استاد دانشگاه وجود دارد. حدود ۳۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند و موضوعاتی که در این دانشگاه بر آن‌ها تمرکز می‌شود مرتبط با مسائل روز بین‌المللی است. دانشگاه کالج لندن یا به‌اختصار UCL در محله بلومزبری (Bloomsbury) شهر لندن واقع شده و پارک زیبای ریجنت (Regent’s Park)  و موزه بریتانیا در نزدیکی دانشگاه قرارگرفته‌اند. لندن را می‌توان یکی از پایتخت‌های جهان امروز دانست، بنابراین دانشجویان بین‌المللی در این شهر همیشه تفریحی برای لذت بردن از اوقات فراغت خود، پیش رو خواهند داشت.

۵. دانشگاه ساوتهمپتون (University of Southampton)

SOUTHAMPTON UNIVERSITY SCHOOL OF LIFE SCIENCES در گزارشی اختصاصی که مجله تایمز در سال ۲۰۱۲ از میزان رضایت دانشجویان بین‌المللی از دانشگاه‌های بریتانیا منتشر کرد، این دانشگاه در رتبه ۷ ام دانشگاه‌های این کشور قرار گرفت. از میان ۲۲۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه، حدود ۵۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی هستند. دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه تا سه سال پس از فراغت از تحصیل می‌تواند از مشاوره‌های حرفه‌ای مرتبط به کار رشته خود بهره ببرند و این دانشگاه با بسیاری از مراکز پژوهشی دنیا همکاری‌های فشرده‌ای دارد.DSC0342 شهر ساوتهمپتون در سواحل جنوبی انگلستان واقع شده و دیوارهای قدیمی آن هنوز پا برجا هستند. این شهر مبدأ آغاز حرکت کشتی تایتانیک بود، که به‌احتمال‌زیاد با  آن آشنایی دارید. این شهر به دلیل وجود پارک‌ها و فضاهای سبز دیدنی و متعددی که دارد به شهر سبز (Green City) شهرت یافته و در تابستان میزبان جشنواره‌ها و فستیوال‌های بسیاری است.

۶. دانشگاه بریستول (Bristol University)

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA     بریستول اولین دانشگاه بریتانیا بود که زنان با حقوقی برابر با مردان در آن اجازه تحصیل داشتند. اولین دپارتمان درام بریتانیا در این دانشگاه پایه‌گذاری شد. این دانشگاه در زمینه‌های محیط زیستی نیز نقش موفقی ایفا کرده به‌طوری که تاکنون جایزه گرین ایمپکت (Green Impact Award) را از آن خود کرده و عنوان دانشگاه تجارت عادلانه ‘(Fairtrade University) را به خود گرفته است. اطلاعات مربوط به ویژگی‌های حومه این دانشگاه در وب سایت این دانشگاه در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است. WillsMemLibrary این دانشگاه در مرکز شهر بریستول در جنوب غربی انگلستان واقع شده است. بریستول شهری پر رونق و در عین حال آرام و پر از کافه‌ها، موزه‌ها و فروشگاه‌های مختلف است. این شهر در سال ۲۰۰۸ به مرحله پایانی انتخاب پایتخت فرهنگی اروپا راه یافت.

۷. دانشگاه باکینگهام (University of Buckingham)

دانشگاه باکینگهام تنها دانشگاه خصوصی بریتانیا با منشور سلطنتی است که تنها ۱۰۰۰ دانشجو دارد. با این حال دانشجویان این دانشگاه از ۹۰ ملیت مختلف هستند و بیش از نیمی از این ۱۰۰۰ نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این دانشگاه پنج دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی، هنر و زبان، تجارت و حقوق دارد. این دانشگاه در زمینه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری‌های بیش از حدی انجام داده به‌گونه‌ای که دانشگاه باکینگهام  امروزه یکی از مدرن‌ترین محیط‌های دانشگاهی جهان را در اختیار دارد. graduation-buckingham-2013-11 شهر باکینگهام شایر که حدود یک ساعت با لندن فاصله دارد، در شمال غرب این شهر واقع شده است. این منطقه که گونه‌های بومی بسیاری از حیوانات جزیره انگلستان را در خود جای‌داده است، یکی از جذاب‌ترین نواحی انگلستان برای علاقه‌مندان به حیات‌وحش است.

۸. دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham)

شهرت ناتینگهام تنها به نام رابین هود نیست، دانشگاه این شهر نیز نقش مهمی در شناساندن نام این شهر به جهان داشته است. این دانشگاه در فهرست رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان کیو اس QS World University Rankings) )در زمره یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است. دانشگاه ناتینگهام بر انترناسیونالیست بودن (داشتن نگاهی فرا ملی‌گرا) تأکید ویژه‌ای دارد، بنابراین برای دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این دانشگاه علاوه بر شهر ناتینگهام در چین و مالزی هم پردیس‌هایی دارد. university-of-nottingham-ningbo-china دانشگاه ناتینگهام انگلستان از چهار پردیس مجزا تشکیل‌شده است. شهر ناتینگهام در میان مزارع سرسبز منطقه میدلندز و درنزدیکی رودخانه زیبای ترنت واقع شده است. به نظر می‌رسد پس از معرفی این دانشگاه‌ها، در این که کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید کمی مردد شده باشید. باید بگویم انتخاب اشتباهی در کشوری که بسیاری از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای‌داده است وجود ندارد و تحصیل در هریک از دانشگاه‌های ذکر شده، می‌تواند بهترین‌ها را برای آینده شما رقم بزند.

هزینه زندگی و تحصیل
هزینه تحصیل قبل از دانشگاه

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود 20 تا 25 هزار پوند انگلستان است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و … می باشد. گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان در انگلستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور  را دارا می شوند، و با توجه به درآمد قشر تحصیل کرده در کشور انگلستان که میزان 5 تا 6 هزار پوند به صورت ماهیانه می باشد، صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در انگلستان، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور انگلستان پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند و پس از گذراندن 4 سال به شهروند انگلستان تبدیل شوند.نکته قابل توجه، یک شهروند انگلیسی می تواند جهت دریافت اقامت انگلستان برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

از آنجا که انگلستان امکانات بسیار ویژه ای در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل در انگلستان قرار می دهد، این کشور همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصیل در معتبر ترین مراکز علمی و همه افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم انگلستان بوده اند، قرار گرفته است.

هزینه ی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

کسانی که در دوره های فوق لیسانس انگلستان تحصیل می کنند، خواهند دید که هزینه ی تحصیل آنها احتمالا از دانشجویان دوره ی لیسانس انگلستان بیشتر است. آنهایی که در بریتانیای کبیر زندگی می کنند، خواهند دید که هزینه ی تحصیلشان سالانه بالغ بر 12000 یورو است. اما اگر اهل یکی از کشورهای بریتانیای کبیر نیستید، ممکن است ناچار باشید تا 20000 یورو سالانه هزینه ی تحصیل در دوره های فوق لیسانس را بپردازید. این مقدار بسته به دانشگاه و رشته ی موردنظر شما، تغییر می کند.

وام دانشجویی شامل دانشجویان کارشناسی ارشد نمیشود و الزامات بودجه در این مقطع بسیار مهم است

یکی از مواردی که باید نظر داشته باشید هزینه های مالی میباشد لندن نسبت به دیگر شهرهای انگلستان گرانتر میباشد بعنوان مثال هزینه سفر و مسکن در لندن گرانتر از منچستر میباشد

دانشکده های کارشناسی ارشد انگلستان در مقایسه با دانشکده های آمریکا تقریبا ۳۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر هستند

هنر و علوم انسانی ۱۳۰۰۰  – ۹۰۰۰ پوند سالانه

دروس علوم ۱۵۰۰۰ – ۹۵۰۰پوند سالانه

دوره های بالینی ۲۴۰۰۰ – ۲۰۰۰۰ پوند سالانه

مدریت بازرگانی ۶۰۰۰۰ – ۶۰۰۰ پوند سالانه

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای 4-5 ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در انگلستان طول دوره دکترا 2.5-3 سال است. کسانی که چه در انگلستان و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.

یک دوره فوق العاده در انگلستان قبل از مقطع دکترا وجود دارد به نام Pre-PhD ، این دوره 6 ماهه برای کسانی که proposal تا به حال ننوشته اند و دانش زیادی در این رابطه ندارند و در مورد مقاله نویسی هم تجربه ای ندارند، دوره ای بسیار مفید است و با گذراندن این دوره می توانند مقطع دکترا را به نحو احسن بگذرانند. علاقه مندان به تحصیل در این دوره می توانند با هفته ای 30 ساعت کار هزینه های خود را به حداقل برسانند چه بسا که دوره دکترا بهترین موقعیت کاری را برای افراد دارد و با همکاری با اساتید دانشگاه می توانند این دوره تحصیلی را شبیه به دوره کاری بکنند.

بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر 18 سال در دوره دکترا میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

هزینه های زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان به صورت میانگین بین 800 تا 900 پوند در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع لیسانس در کشور انگلستان می باشد.

متوسط هزینه زندگی در انگلستان کشور انگلستان جزو چند کشور برتر دنیا از لحاظ زندگی، کیفیت تحصیل، سرمایه گذاری و اقامت شناخته شده است و همین امر سبب شده که هر ساله متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به انگلستان کنند. هزینه زندگی در بریتانیا به مکان زندگی و موقعیت فرد بستگی دارد. شهر لندن یکی از گران ترین شهر های دنیا محسوب می شود لذا افرادی که در لندن هستند می بایست متوجه متوسط هزینه زندگی در لندن باشند. نگرانی افراد مهاجر ریز هزینه در انگلستان و تحصیل می باشد. دیگر افراد متقاضی تا حدودی نگران هزینه اقامت در کشور مورد نظر هستند. البته ناگفته نماند که هزینه زندگی در کشور های مختلف متغیر است. هزینه زندگی در انگلستان تا حدودی بستگی به شرایط افراد دارد لذا افراد می بایست از لحاظ مالی آمادگی کامل را داشته باشند.

هزینه های اولیه در انگلستان

هزینه هایی که قبل از ورود به انگلیس باید در نظر بگیرید، هزینه های حمل و نقل و اقامت در هتل تا پیدا کردن محل اقامتتان در هفته اول است.  برای اجاره یک آپارتمان، معمولاٌ یک ماه اجاره به عنوان پول پیش و اجاره 4 تا 6 هفته به عنوان پول رهن تا آخر قرارداد برای حساب کردن خسارات احتمالی نگه داشته می شود.  سایر هزینه ها شامل هزینه های اینترنت، قبض موبایل و کارت مسافرتی اتوبوس و مترو است.هزینه ی تحصیل در دانشگاه های انگلیس:سفارت انگلستان هزینه زندگی در لندن را 800 پوند در ماه و هزینه زندگی در خارج لندن را 600 پوند در ماه بر اورد می کند ولی این مبلغ نسبتا کم است و هزینه ها را به خوبی پوشش نمی دهد.

هزینه زندگی در یک شهر کوچک انگلستان برای یک دانشجوی دوره لیسانس به صورت سالانه حدودا این مقدار است:

Accommodation (Single Campus Room) =£2,550 – £4,525

Food = £49

per week) = £1,470

Books/study equipment = £450

Leisure = £850

Clothes = £475

Local Travel = £300

Miscellaneous = £350

Total = £6,445 – £8,420

برای هزینه لندن دانشگاه ها حدود هفته ای 250 پوند را به عنوان هزینه زندگی در لندن ذکر می کنند که بنا به سطح زندگی شما و محله ای در لندن که در ان زندگی می کنند متغیر است.

هزینه های اولیه:هزینه هایی که قبل از ورود به انگلیس باید در نظر بگیرید، هزینه های حمل و نقل و اقامت در هتل تا پیدا کردن محل اقامتتان در هفته اول است.  برای اجاره یک آپارتمان، معمولاٌ یک ماه اجاره به عنوان پول پیش و اجاره 4 تا 6 هفته به عنوان پول رهن تا آخر قرارداد برای حساب کردن خسارات احتمالی نگه داشته می شود.  سایر هزینه ها شامل هزینه های اینترنت، قبض موبایل و کارت مسافرتی اتوبوس و مترو است.هزینه ی تحصیل در دانشگاه های انگلیس:سفارت انگلستان هزینه زندگی در لندن را 800 پوند در ماه و هزینه زندگی در خارج لندن را 600 پوند در ماه بر اورد می کند ولی این مبلغ نسبتا کم است و هزینه ها را به خوبی پوشش نمی دهد.

 

کار دانشجویی در انگلستان

دانشجویان بین المللی دارای ویزای تحصیلی انگلستان دوره های کارشناسی و بالاتر می توانند تا ۲۰۰ ساعت در هفته کار کنند. دانشگاه ها توصیه می کنند اگر فرد یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی باشد، بیش از ۱۵ ساعت در هفته و همچنین یک دانشجوی تمام وقت مقطع تحصیلات تکمیلی بیش از ۶ ساعت در هفته کار نکند. حداقل حقوق در انگلستان ساعتی ۷ پوند می باشد.

دانشجویان از طریق جستجو در سایت های کاریابی یا با کمک گرفتن از بخش کاریابی انجمن دانشجویی دانشگاه (Student Union Job Shop) می توانند از فهرست ارائه شده کار مورد نظر خود را پیدا کنند. کارهای ارائه شده لزوماً در زمینه رشته تخصصی افراد نمی باشد. با کار دانشجویی می توان ماهانه حدود 600 پوند از هزینه زندگی را پوشش داد.

تعدادی ازسایت های مفید کاریابی در انگلستان به شرح ذیل می باشند

www.indeed.co.uk

www.jobsite.co.uk

www.jobs.ac.uk

www.reed.co.uk

www.monster.co.uk

www.londonjobs.co.uk

مزایا و فواید بسیاری در کار دانشجویی وجود دارد
 • مقداری پول بدست می آید که بخشی از هزینه های روزمره را پوشش می دهد.
 • رزومه فرد پر بار تر می شود.
 • تجربه کاری برای پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی ضروری می باشد.
 • دورنما شغلی خود را تقویت می کنید.
 • فرد ارتباطات جدیدی پیدا می کند که می توانند در خصوص برنامه های آینده فرد هدایتگر باشند.
 • دانش و مهارت های کسب شده در حین تحصیل در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • توسط کار دانشجویی، فرد به اقتصاد محلی کمک می کند و از این طریق کارفرمایان را از محاسن جذب دانشجویان آگاه می کند.

کارهای پاره وقت دانشجویی در انگلستان

شغلی که بطور خاص به عنوان کار دانشجویی شناخته شود وجود ندارد.

فرصت های شغلی در تمامی بخش های صنعت وجود دارد، ولی بعضی از انواع مشاغل فراوانی بیشتری دارند، بخصوص در فروشگاه ها، رستوران ها و بارها.

فرصت های شغلی پاره وقت دانشجویی نیز در داخل دانشگاه نظیر بارهای دانشگاه یا رستوران دانشگاه نیز وجود دارد که اطلاعات این مشاغل توسط خود دانشگاه یا انجمن دانشجویی ارائه می گردد.

ساعت کار در انگلستان

اگر دانشجوی تمام وقت هستید، دانشگاه حداکثر 16 ساعت کار در هفته را توصیه می کند. بطور معمول وضعیت دانشجویی فرد مشخص   می کند که چند ساعت در هفته مجاز به کار کردن هست:

دانشجویان بین الملل: دانشجویانی که تبعه کشوری غیر از اتحادیه اروپا می باشند مجاز به کار کردن تا 20 ساعت در هفته می باشند و در ایام تعطیلی دانشگاه ساعات بیشتری می توانند کار کنند (حداکثر توصیه دانشگاه که 16 ساعت می باشد فراموش نشود)

توجه: اگر دارای چند شغل می باشید، مراقب باشید که تعداد ساعات کاری شما از میزان تعداد ساعات مجاز فزونی نیابد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی (آموزش محور): همانند دانشجویان بین الملل می باشند و می توانند بصورت تمام وقت در تعطیلات کریسمس و عید پاک کار کنند. این دانشجویان در تعطیلات تابستان نمی توانند بصورت تمام وقت کار کنند مگر اینکه تمامی امتحانات خود را به پایان رسانده باشند و پایان نامه خود را تحویل داده باشند.

دانشجویان پژوهش محور: در هر سال تحصیلی 8 هفته تعطیلات دارند که می توانند در این بازه زمانی بصورت تمام وقت کار کنند. کار کردن در حین تحصیل این دانشجویان باید با هماهنگی با اساتید راهنمای آنها باشد.

برای دوره های تحصیلی زیر 6 ماه، دانشجویان مجاز به کار کردن نمی باشند و در دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه تا 12 ماه، دانشجو مجاز به 10 ساعت کار در هفته می باشد.

پیدا کردن کار پاره وقت

در این بخش به چند روش یافتن کار پاره وقت اشاره می شود:

وبسایت دانشگاه: بطور معمول در وبسایت دانشگاه ها مشاغل پاره وقت اطلاع رسانی می شوند و ایمیلهایی در این خصوص برای متقاضیان ارسال می شود. همچنین در این وبسایت ها مشاغل پس از فارغ التحصیلی داخل یا خارج انگلستان ارائه می شوند.

نمایشگاه مشاغل پاره وقت و کارهای داوطلبانه: هر ساله در ابتدای ترم اول هر سال تحصیلی برگزار می گردد و در این نمایشگاه دانشجویان می توانند با سازمان ها و کارفرمایان دارای مشاغل دانشجویی بطور مستقیم تماس داشته باشند. از این طریق می توان در همان روز نمایشگاه نمایندگان کارفرما را تحت تاثیر قرار داد و درخواست کار را در همان مکان ارائه داد و ظرف چند هفته مشغول به کار شد.پوستر ها و اعلامیه ها: بعضی از مشاغل بر روی پنجره فروشگاه ها تبلیغ می شوند. وقتی به دنبال کار پاره وقت هستید چند نسخه از رزومه خود را در دسترس داشته باشید که به کارفرمایان ارائه نمایید. سعی کنید حرفه ای رفتار نمایید، به عنوان مثال لباس مناسب بپوشید و اطمینان حاصل کنید که رزومه شما تا شده یا مچاله نباشد.

رسانه های جمعی و اینترنت: مشاغل بطور معمول بر روی وبسایت های شرکت ها و در رسانه های جمعی تبلیغ می شوند. پس چک کردن سایت سازمان های مورد علاقه و یا استفاده از فیسبوک، تویتر، اینستاگرام و لینکدین می تواند مفید باشد.توجه داشته باشید که مشاغل خیلی سریع ارائه و گرفته می شوند.Job Center Plus: مراجعه به وبسایت دولتی www.gov.uk/jobsearch میتواند مفید  باشد. هر چند مشاغل ارائه شده در این وبسایت ممکن است دانشجویی نباشند و یا تعداد ساعات کاری بیش از تعداد ساعات توصیه شده، 16 ساعت، باشد.

دفاتر کاریابی: می توان در وبسایت این دفاتر ثبت نام نمود و رزومه خود را در آنجا ثبت کرد. در خصوص کارهای مورد علاقه انعطاف پذیر باشید. بعضی دفاتر در بعضی زمینه های کاری خاص تخصص دارند. وبسایت www.agencycentral.co.uk در این زمینه مفید می باشد.

روزنامه های محلی و سایت های شغل یابی: روزنامه های محلی و وبسایت هایی نظیر www.jobsite.co.ukیا www.monster.co.uk ارزش بررسی را دارند.دوستان، اساتید و هر کس دیگر! : اطمینان حاصل کنید که تمام افرادی که می شناسید از اینکه شما به دنبال کار هستید آگاه هستند. بسیاری از موقعیت های شغلی بصورت غیر رسمی اعلان می شوند و صرفاً توسط توصیه های شخصی، شغل مورد نظر یافت می شود.

خود اشتغالی: بعضی مشاغل پاره وقت بر پایه خود اشتغالی می باشند مانند توسعه دهنده وب یا ارزیاب فروشگاه ها. از آنجایی که فرد خود مسئول ارائه صورتحساب در زمینه پرداخت مالیات و بیمه میباشد قوانین در زمینه خود اشتغالی تا حدودی پیچیده می باشد.

توجه: دانشجویان بین المللی که تبعه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می باشند، در حین تحصیل مجاز به کار بر اساس خود اشتغالی نیستند.

فرصت های شغلی خود را ایجاد کنید

بسیاری از مشاغل تبلیغ نمی شوند، پس سعی کنید فرصت ها را با ارائه تقاضا نامه های ترغیبی به کارفرمایانی که علاقمند به کار در تشکیلات آنها هستید، ایجاد نمایید. این روند، اگر علاقمند به کسب تجربه کاری در زمینه مدرک تحصیلی خود می باشید، دارای اهمیت زیادی می باشد. برای انجام این امر شما می بایست تصمیم بگیرید که به دنبال چه نوع فرصتی می باشید (در طول ترم تحصیلی، کار در حین تعطیلات، کار داوطلبانه و غیره) و ساعت هایی که شما مایل به کار کردن هستید.کدام بخش صنعت و نوع کاری که مایل به انجام ان هستید.کارفرمایان، سازمان هایی که می توانند تجربه کاری که فرد به دنبال آن است ارائه دهند.اطلاعات افراد موثر در یک سازمان برای ارسال درخواست خود به او ( تماس با یک شخص مشخص در سازمان مورد نظر موفقیت فرد را افزایش می دهد)

سپس لازم است رزومه خود را به همراه یک معرفینامه که بطور شفاف موارد زیر را توضیح می دهد برای آنها ارسال نمایید.

نوع تجربه کاری که به دنبال آن هستید و چرایی آن.چرا می خواهید برای این کارفرما کار کنید (دقیق توضیح دهید)مهارتها و تجاربی که می توانید ارائه دهید.چه زمان هایی آماده ارائه خدمات به کارفرما می باشید. (چه روزهایی یا هفته هایی)

در خصوص در دسترس بودن خود انعطاف پذیر باشید. انتظار نداشته باشید که کارفرما دقیقاً مطابق خواسته های شما همراهی نماید. نسخه ای از درخواست های خود را بایگانی نمایید. اگر تا دو هفته خبری از کارفرما نشنیدید، با یک تماس یا ایمیل پیگیری نمایید ولی در روند پیگیری مودبانه و حرفه ای رفتار نمایید.

ویزا انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

کلیه کسانی که قصد مسافرت به انگلستان دارند برای ادامه تحصیل در انگلیس بایستی قبل از ورود به انگلستان جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان از مراکز صدور ویزا درخواست روادید دهند

ضرورت نیاز ویزا به انگلستان

بعضی از ملیتها برای مسافرت به انگلستان نیاز به ویزای انگلستان  دارند. به این گونه افراد Visa Nationalاطلاق میشود. حتی گاهی افراد غیر National Visa هم نیاز به اخذ ویزای انگلستان دارند که این موضوع به دلیل مسافرت فرد به انگلستان بستگی دارد

مدارک ارائه شده به سفارت انگلستان میتوانند به  زبان محلی کشور باشد به شرطی که خلاصه انگلیسی داشته باشند. ممکن است متقاضی نیاز به ارائه ترجمه رسمی مدارک خود داشته باشد

امکانات ویزای تحصیلی

شما با داشتن ویزای تحصیلی انگلستان میتوانید:

 • تحصیل کنید،
 • به عنوان نماینده دانشجویی کار کنید،
 • میتوانید درخواست تمدید ویزا دهید،
 • با توجه به مقطع تحصیلی خود میتوانید به میزان مشخصی کار کنید.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی انگلستان  امکان گرفتن بورسیه دولتی، کار حرفه ای مثل مربی گری تیم ورزشی و یا تحصیل در مدارس دولتی را به شما نمیدهد

چه زمانی باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید

قبل از شروع دوره تحصیلی خود در انگلستان باید برای دریافت ویزا اقدام کنید.بهتر است حداقل سه ماه قبل از شروه دوره تحصیلی برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید.

واکسیناسیون  از الزامات دریافت ویزا نمی باشد اما ممکن است  جزء شرایط اصلی برخی از موسسات آموزشی باشد.در بعضی مواقع،بسته به اسنکه از کدام کشور برای دریافت ویزا اقدام میکنید ممکن است آزمای های پزشکی دیگری همچون عکسبرداری از قفسه سینه ، … نیز لازم باشد.

شرایط لازم برای دریافت ویزا در انگلستان

 • اگر حداقل ۱۶ سال سن دارید و
 • از دانشگاه/ موسسه آموزشی پذیرش گرفته اید،
 • قابلیت درک و گویش به زبان انگلیسی را دارید،
 • توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی را دارید،
 • میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.

هزینه های درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

در بخش هزینه های ویزا کلیه توضیحات لازم داده شده است. لازم به ذکر است که این هزینه ها ممکن است تغییر یابند. این هزینه به صورت واحد پولی آن کشور است  که در ایران به ریال دریافت میشود. هزینه درخواست ویزا چون جهت پروسه بوده  معمولا غیر قابل استرداد است برای درخواست ویزای انگلستان از خارج از این کشور باید مبلغ ۳۲۲ پوند به سفارت این کشور پرداخت کنید.

همچنین پرداخت هزینه بیمه،با توجه به مدت اقامت،  اجباری می باشد.

ویزای انگلستان فقط از طریق سفارت انگلستان و مراکز صدور ویزا در خارج از کشور صادر میشود. اگر برای مسافرت به انگلستان  نیاز به ویزای انگلستان دارید بایستی قبل از سفر آن را درخواست دهید

از چه زمانی میتوانید وارد انگلستان شوید

اگر طول دوره آموزشی شما شش ماه یا کمتر باشد میتوانید یک هفته زودتر از شروع کلاس خود وارد انگلستان شوید.

اگر  طول دوره آموزشی شما بیش از شش ماه باشد میتوانید یک ماه زودتر از شروع کلاس خود وارد انگلستان شوید.

مدارک جعلی و گمراه کننده

ارائه مدارک جعلی و گمراه کننده و یا عدم ارائه اطلاعات لازم و صحیح در پروسه تقاضای ویزا (در فرم تقاضا و بعد از آن ) دلیل برای مردود شدن تقاضای متقاضی خواهد بود. در این صورت ممکن است برای مدت ده سال از دادن ویزای انگلستان بدلیل استفاده از فریب به متقاضی خودداری شود

اگر ویزا و یا گذرنامه شما مفقود شد

در ابتدا بایستی برای گذرنامه خود اقدام کرده و دوباره جهت ویزای انگلستان درخواست داده شود.همچنین بایستی برگه ای از پلیس به عنوان مدرکی دال بر مفقود شدن گذرنامه و ویزای خود داشته باشید. هزینه تقاضا را بایستی دوباره بپردازید و مدارک لازم را جهت درخواست ویزا مجددا ارائه نمائید.

 

سوالات متداول

===========

مراکز درخواست ویزا در انگلستان چیست؟

مراکز درخواست ویزای تحصیلی انگلستان مکان هایی درکشورهای مختلف دنیا هستند که ویزای ورود به انگلستان را برای ادامه تحصیل در انگلیس صادر مینمایند.مراکز ویزا در شهرهای مختلف در سراسر دنیا برای دسترسی بهتر قرار دارند. سفارت بریتانیا با بررسی پرونده متقاضی, تصمیم گیرنده اعطای ویزا هستند. در بعضی موارد ممکن است مدارک بیشتری از طرف این مراکز از فرد متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان درخواست شود

آیا میتوان با ویزای دانشجوئی به انگلستان مسافرت کرد و بطور دائم در آنجا زندگی کرد؟

خیر اگر شما ملیت بریتانیائی ندارید و جز اتحادیه اقتصادی اروپا نیستید و یا ملیت سویسی ندارید و میخواهید در انگلستان به صورت دائم اقامت کنید بایستی طبق قوانین مهاجرتی انگلستان واجد شرایط باشید

چقدر طول میکشد تا ویزای انگلستان را گرفت؟

این زمان بسته به نوبتی است که به متقاضی ویزای انگلستان از طرف سفارت داده میشود .در صورت نیاز به مصاحبه ممکن است این زمان طولانی تر باشد

اگر تاریخ سفر من به تعویق افتاد آیا میتوانم تاریخ انقضای ویزا را تغبییر دهم؟

خیر– به جز در مواردی خاص که تشخیص آن با افسر اداره مهاجرت است  میتوان تاریخ انقضای ویزای انگلستان را تا مدت 3 ماه افزایش داد به شرطی که در شرایط شما تغییری ایجاد نشده باشد. در غیر اینصورت بایستی برای ویزا مجددا اقدام کرد. نبایستی دانسته یا ندانسته اطلاعات اشتباه جهت درخواست تقاضای ویزای انگلستان  داده باشید. و نباید در شرایط  و دلیل شما برای رفتن به انگلستان از زمان صدور ویزا تغییری ایجاد شده باشد. در صورت دادن اطلاعات نادرست درخواست شما رد خواهد شد و به دلیل استفاده از فریب ممکن  است از صدور ویزای انگلستان برای شما به مدت 10 سال خودداری شود

آیا نیاز است مدارک خود را به انگلستان با خودم بیاورم؟

در زمان ورود به انگلستان  ممکن است از شما سوالاتی در فرودگاه یا ورودی به این کشور پرسیده شود و دلایل آمدن شما به انگلستان را جویا شوند. این اطلاعات معمولا شامل ارائه بلیط سفر و مدارک مالی و نامه دانشگاه یا مدرسه ای که قرار است در آنجا تحصیل کنید . این مدارک بایستی در کیف دستی شما باشد و در صورت نیاز به افسر گذرنامه نشان دهید

آیا میتوان ویزای خود را برای هر بار ورود به انگلستان استفاده کرد؟

ویزای انگلستان معمولا برای ورود به این کشور در دفعات متعدد تا زمانی که تاریخ انقضای ویزا نشان داده شده صادر میشوند.در بعضی موارد نمیتوان از ویزای انگلستان  برای ورود به این کشور به دفعات استفاده نمود

اگر دلیل رفتن شما به انگلستان تغییر پیدا کرد؟

معمولا هر ویزا برای هدف خاصی صادر میشود. اگر دلیل رفتن شما به انگلستان  تغییر کرد بایستی مرکزی که ویزای شما را صادر کرده در جریان تغییر شرایط  گذاشته شود. ممکن است از شما خواسته شود تا تقاضای دیگری جهت ویزا ارائه دهید

چه مدت میتوان در انگلستان ماند؟

آخرین روزی که شما میتوانید وارد انگلستان شوید و یا در انگلستان بمانید به عنوان تاریخ انقضای ویزای شماست که در روی ویزا قید شده است

آخرین تاریخی که میتوان با ویزای خود به انگلستان بیایم چه زمانی است؟

تاریخ انقضای روی ویزا آخرین تاریخی است که شما میتوانید به انگلستان وارد شوید. در نظر داشته باشید آن تاریخ  نیز آخرین تاریخی است که به شما اجازه داده میشود تا در انگلستان بمانید

آیا داشتن ویزا به منزله ورود من به انگلستان است؟

در صورتی که  ویزای انگلستان داشته باشید و موارد فوق رعایت شده باشد ورود شما به انگلستان با ویزا نباید مشکلی داشته باشد

هزینه های درخواست صدور ویزا قابل پرداخت به سفارت انگلستان

هزینه های صدور ویزا , قابل پرداخت به سفارت جهت درخواست ویزای دانشجوئی انگلستان در زمان تحویل مدارک به سفارت

مبالغ صدور ویزا به ریال (واحد پولی ایران) بایستی به سفارت پرداخت شود. این مبالغ ممکن است تغییر یابد

هزینه درخواست ویزا جهت فرزندان , همسر و بستگان متقاضی اصلی که قصد رفتن به انگلستان به عنوان همراه را دارند با متقاضی اصلی به یک اندازه بوده حتی اگر در گذرنامه متقاضی اصلی باشند

دانشجویان به تناسب ملیت خود ممکن است برای تحصیل در بریتانیا  نیاز به دریافت ویزا داشته‌باشند. مطمئن شوید به گرفتن ویزا نیاز دارید. کسانی که تنها ملیت ایرانی دارند نیاز به دریافت ویزا برای تحصیل در بریتانیا دارند. اگر به دریافت ویزا نیاز دارید باید حتماً در مدرسه، کالج یا دانشگاهی درس بخوانید که توسط بخش امور ویزا و مهاجرت بریتانیا تأیید شده باشد.

برای ویزای رده ۴ (Tier 4 (General و (Tier 4 (Child ، باید در دانشگاه یا کالجی تحصیل کنید که مدرک معتبر ضمانتاز این ویزا را داشته باشد.

 

ایمان یعنی برداشتن قدم اول

وقتی تمام مسیر در تاریکی است.


به وب سایت استاد فرزاد جلالیان خوش آمدید

وب سایت استاد جلالیان به منظور تعامل بیشتر با دانشجویان و معرفی خدمات و آموزش ها برای کاربران راه اندازی شده است. با آموزه های استاد جلالیان ، زبان انگلیسی دیگر سخت و دشوار نخواهد بود.

با ما همراه باشید.

پشتیبانی:  شبانه روزی

آموزش مکاتبه ای

آموزش مجازی

آموزش حضوری