دوره تخصصی MSRT

دوره تخصصی MSRT

533 250 admin

دوره تخصصی MSRT , آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد .

از این آزمون که از آزمون‌های زبان انگلیسی داخلی در ایران به شمار می‌رود به عنوان یک آزمون تافل کوچک یاد می‌شود، لذا دانشجویان برای آمادگی در این آزمون، منابع آزمون تافل را می‌خوانند.

این آزمون ویژه دانشجویان دکتری و همچنین ویژه دانشجویان پسر مقطع لیسانس می‌باشد که جهت خروج از کشور و برای ادامه تحصیل می‌بایست نمره مورد نظر را از آزمون دریافت نمایند.

دوره تخصصی MSRT

دوره تخصصی MSRT

اعتبار مدرک MSRT

مدرک این آزمون مورد تأیید وزارت علوم است و آزمون آن تقریباً هر ماه به صورت منظم برگزار می‌گردد. کلیه دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی ، این مدرک را حین مصاحبه دکتری معتبر می‌دانند.

 

نمره مورد نظر آزمون

نمره مورد نظر برای دانشجویان دکتری و عبور از این آزمون بسته به دانشگاه از ۵۰ به بالا می‌باشد. همچنین نمره مورد نظر برای دانشجویان لیسانس که می‌خواهند مجوز خروج از کشور را برای ادامه تحصیل را داشته باشند ۴۰ می‌باشد. مدرک این آزمون دارای ۲ سال از زمان صدور می‌باشد.

 

بخش های آزمون MSRT

این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است:

  • بخش مهارت شنیداری (Listening Comprehension) شامل۳۰ سوال شنیداری در ۱۵ دقیقه
  • گرامر و ساختار (Structure and Written Expression) شامل ۳۰ تست در ۲۰ دقیقه
  • مهارت درک مطلب (reading comprehension) شامل ۴۰ تست در ۴۰ دقیقه

شیوه آماده شدن برای آزمون زبان MSRT

برای آمادگی آزمون زبان MSRT سه مهارت را در زبان خود تقویت کنید. ابتدا باید کتابهای مرجع آزمون MSRT شامل کتاب های لغت و گرامر را مرور کنید. لغات آزمون MSRT چندان سخت نیست و با مطالعه کتاب هاب 504 و کلمه های ضروری تافل می توانید تا حد زیادی از نظر لغات خود را برای این آزمون آماده کنید. برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگمن را مطالعه کنید. برای بخش درک مطلب شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید که می توانید با مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته این آزمون خود را به سطح آمادگی مطلوب برسانید. فراموش نکنید که زمان این آزمون بسیار کم است و یکی از مهم ترین چالش های شما در این آزمون سرعت تست زنی و مدیریت زمان است. برای بخش مهارت شنیداری نیز شما باید تمرین زیاد داشته باشید که با دانلود منابع شنیداری پی اچ دی پارس علاوه بر آمادگی برای آزمون زبان MSRT می توانید برای سایر آزمون های زبان نیز به آمادگی مطلوب برسید.

 

نکاتی برای شرکت در آزمون MSRT

دفعات برگزاری آزمون

آزمون در سال ۱۰ بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد ولی داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از ۷۵ باشد تا یکسال نمی توانند در آزمون شرکت نمایند چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره ۷۰ است.

شماره رهگیری

شماره رهگیری کارنامه شماره ۱۵ رقمی است که در قسمت پایین کارنامه درج شده است. نمونه کد رهگیری : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 خواهد بود .

ارتباط با مرکز آزمون

ارتباط با مركز آزمون فقط از طريق محیط کاربری قسمت ارسال و دريافت پيام امکان پذیر است. پيغام خود را ارسال نموده و در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد. ضمنا” با مراكز شهرستانها تماس نگيريد. پاسخگويی فقط از طريق سامانه مقدور است.

دریافت کارنامه

توجه داشته باشید که  جهت دريافت كارنامه، نياز به مراجعه حضوری نیست و داوطلبان میتوانند بعد از دريافت كارنامه از داخل پروفایل خود، قسمت دريافت كارنامه، آن را به دانشگاهها و مراكز آموزش عالی ارائه نمایند. دانشگاه ها می توانند طبق بخشنامه شماره ۴۲/۱/۱۹۷۸۹۹ مورخ ۱۳۹۳ اداره کل بورس خارج با شماره باركد (۱۵رقمی) نمونه کد رهگیری : http://msrt- exam.saorg.ir/Verify/111111111111111  كه در انتهای كارنامه درج گرديده است، از طريق سامانه آزمون زبان قسمت صحت كارنامه تائيديه نتيجه شما را مشاهده نمايند.ضمنا داوطلبانی که از قبل کارنامه را بصورت حضوری دریافت نموده اند باید مجددا کارنامه را از پروفایل خود دریافت نمایند.

کارت آزمون

کارت را باید از داخل پروفایل خود در قسمت دریافت کارت، پرینت بگیرید. زمان دریافت سه روز مانده به آزمون است. یعنی از روز سه شنبه هفته ایی که آزمون برگزار می شود، ساعت ۷ صبح تا ۷صبح روز برگزاری آزمون فرصت دارید. زمان ورود داوطلبان به جلسه آزمون از ساعت ۸:۱۵ دقیقه تا ۹ صبح است و ساعت شروع آزمون نیز ۹:۱۵ دقیقه خواهد بود.

انصراف از آزمون

امکان انصراف از آزمون و باز پرداخت هزینه ثبت نام وجود ندارد.

نتایج آزمون

نتایج یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پروفایلشان قسمت دریافت کارنامه مشاهد و چاپ نمایند.

نمره منفی

آزمون نمره منفی ندارد. اما اگر به یک سوال، بیش از ۱ پاسخ داده شود، هیچ نمره ای به آن سوال تعلق نخواهد گرفت.

هزینه آزمون

این هزینه هر سال متفاوت است و فعلا به ازای هر بار شرکت در آزمون، ۶۰ هزار تومان از داوطلب دریافت می شود که به صورت آنلاین نیز قابل پرداخت خواهد بود.

وسایل مجاز

اصل کارت ملی- کارت ورود به آزمون – دو عدد مداد مشکی نرم-خودکار- پاک کن و تراش ضمنا آوردن هر گونه لوازم صوتی – تلفن همراه -کیف جزوه و کتاب ممنوع است.

 زمان برگزاری آزمون

ساعت ورود از ساعت ۸:۱۵ دقیقه تا ۹ صبح (بعد از ساعت فوق دربهای ورودی بسته خواهد شد و به هیچ عنوان داوطلبی نمی تواند وارد محل برگزاری آزمون شود). شروع آزمون ساعت ۹:۱۵ دقیقه است. توجه کنید که  اگر در تقویم آزمون زمان برگزاری آزمون عصر اعلام شود،  ساعت برگزاری آزمون ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه و زمان ورود به محل آزمون از ساعت ۱۴:۱۵ دقیقه تا ۱۵ عصر خواهد بود.

رمز عبور

اگر رمز عبور را فراموش کردید، در صفحه اصلی کد کاربری را وارد نموده و بر روی آیکون بازیابی رمز عبور کلیک نمائید. بعد از وارد کردن کد امنیتی رمز جدید از طریق ایمیل و تلفن همراه که در پرو فایلتان ثبت نموده اید برای شما ارسال می شود.

اطمینان از قطعیت ثبت نام

داوطلب محترم روال ثبت نام در آزمون بدین صورت است که شما در مرحله اول آزمون را رزرو و بعد از آن سامانه ۱۲ ساعت به شما مهلت می دهد که هزینه آزمون را بصورت الکترونیکی پرداخت نمائید و شما بعد از کلیک بر روی ایکون پرداخت که بعد از رزرو نشان داده می شود شماره ۱۶ رقمی کارت-رمز دوم – کد cvv2- تاریخ اعتبار کارت را وارد نموده و بعد از آن جدولی برای شما نشان داده می شود که در آن شماره پیگیری-شماره سفارش- شماره پذیرنده -نام پذیرنده و تائید پرداخت درج شده است.در این مرحله هزینه از حساب شما کسر می گردد ولی هنوز ثبت نام نشده اید با کلیک بر روی تائید پرداخت درخواست شما به سامانه بانک ملی ارسال می شود که اگر با موفقیت بود سامانه به شما پیغام ثبت نام شما با موفقیت انجام شد و همچنین کد پی گیری ثبت نام شما را نشان می دهد که کد فوق و تاریخ آزمون در پرو فایلتان در آیکون ثبت نام آزمونهای انجام شده درج می شود در صورت خطای بانکی هزینه به حساب شما برمی گردد و دوباره باید مراحل پرداخت را انجام دهید لطفا  دقت نمائید که تمامی مراحل انجام شود .

جریمه تخلف در آزمون

داوطلبانی كه بافرستادن فرد دیگری بجای خود و جعل مدارك هويتی سعی در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتی پس از برگزاری آزمون و دريافت مدرك ) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاری آزمون ها، به حراست و کمیته انضباطی دانشگاه محل تحصیل معرفی و مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون‌ به مدت ۲ تا ۱۰ سال محروم خواهند شد.با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جای داوطلب اصلی، برابر قانون مجازات اسلامی (تعزيرات مصوب ۱۳۷۵) جرم تلقی مي یشود و مجازات كيفری به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان برای صدور احكام قضائی به مراجع قضائی معرفی ميگردند.

تغییر تاریخ

جهت تغيير تاریخ آزمون می توانيد تا ۱۵ روز قبل از روز برگزاری آزمون در پروفايل خود قسمت ارسال و دریافت پیام مراجعه نموده و درخواست تغییر تاریخ را ارسال نمائید. ضمنا امكان به تاخير انداختن آزمون فقط به آزمون بعدی امکان پذیر است . تغییر تاریخ فقط تا ۱۵ روز قبل از آزمون انجام می شود، بعد از مهلت تعیین شده به هیچ عنوان تغییراتی انجام نمی شود.

محدودیت ثبت نام

ثبت نام در این آزمون به دلیل محدودیت ظرفیت، بلافاصله بعد از باز شدن سامانه تکمیل می‌شود. در واقع برخی شهرها نظیر استان کردستان هیچ داوطلبی برای ثبت نام در آزمون    MSRT وجود ندارد اما این تقاضا در برخی شهرهای بزرگ دیگر نظیر استان تهران چندین برابر ظرفیت اعلام شده است.

ظرفیت پذیرش

ظرفیت پذیرش در آزمون MSRT استان تهران ۱۰۰۰ نفر تعیین شده است که تقاضای شرکت در این آزمون چندین برابر ظرفیت اعلام شده است.

کیفیت آزمون

آزمون شنیداری، کیفیت بالا و اعلام یک هفته‌ای نتایج ، مهمترین علت بالا بودن تقاضا در آزمون زبان انگلیسی (MSRT) است و هدفی که در این آزمون مهم تلقی می‌شود این است که کیفیت و امنیت آزمون قربانی کمیت نشود.

تعداد داوطلبان

در کل کشور ۵ تا ۶ هزار نفر داوطلب برای شرکت در آزمون MSRT وجود دارد. در واقع این آزمون در سال، ۱۱ دوره در ۱۷ استان کشور برگزار می‌شود که در ابتدای گفتار معرفی شد.

قبولی سخت است

برخلاف تصوری که وجود دارد قبولی در آزمون MSRT آسان نیست. چرا که ۸۰ درصد از افرادی که در این آزمون ثبت‌نام می‌کنند، موفق به کسب نمره قبولی نمی‌شوند. بنابراین این کیفیت بالای آزمون است که میزان تقاضا را افزایش می‌دهد و باید برای آمادگی در آزمون، تلاش کرد.

تهرانی ها بخوانند

در حال حاضر  آزمون MSRT استان تهران فقط در دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود. اما براساس رایزنی‌هایی که با دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است، زیرساخت‌های برگزاری این آزمون طی سال ۹۶  در این دانشگاه فراهم خواهد شد که در این صورت ظرفیت پذیرش از ۱۰۰۰ نفر تا ۲۰۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

 

راهنمای ثبت نام در آزمونMSRT

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون MSRT باید اول در سامانه پرو فایل بسازند در صفحه ورودی سامانه آیکون ثبت نام را کلیک نموده و فرم ثبت نام را بدقت تکمیل نموده و بعد از تکمیل مشخصات، عکس (جدید -تمام رخ و زمینه روشن)-صفحه اول اصل شناسنامه-کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی  یا کارت دانشجویی) را اسکن نموده (تصاویر باید حتما اسکن شده باشد عکسبرداری با تلفن همراه قابل قبول نمی باشد ) و در پرو فایلتان اپلود نمائید و طبق تاریخ هایی که در تقویم آزمون درج می شود اقدام به ثبت نام نمائید. (فرمت تصاویر اسکن شده  باید بصورتJPG و اندازه آن زیر 500 کیلو بایت باشد)

بدینصورت که اول آزمون مورد نظر و حوزه انتخابی را رزرو نموده و طبق مهلتی که سامانه به شما جهت پرداخت هزینه آزمون می دهد اقدام کنید پرداخت هزینه فقط بصورت آنلاین می باشد و بعد از پرداخت حتما  کد رهگیری را یادداشت نمائید.

توجه : ساختن پروفایل و همچنین ارسال پیام  فقط در روز و ساعت اداری امکان پذیر می باشد (شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16) بعد از ساعت 16 و روزهای تعطیل سامانه اجازه ساختن پرو فایل جدید به داوطلبان نمی دهد.

ضمنا  تائید مدارک  توسط مدیر سامانه بعد از ساختن پرو فایل توسط داوطلبان انجام می گیرد. در صورتیکه که پرو فایلتان تائید نشد دارای نقص می باشد و نقص آن توسط مدیر سامانه در پرو فایلتان  قسمت ارسال و دریافت پیام برای شما ارسال می شود. لطفا به قسمت فوق مراجعه نموده و نواقص را برطرف نموده و مجددا آیکون ارسال مدارک را کلیک نمائید.

در انتخاب تاریخ و حوزه آزمون دقت لازم را داشته باشید.  چون انصراف یا تغییر تاریخ و تغییر حوزه آزمون  امکان پذیر نمی باشد.

برای ثبت‌نام در آزمون MSRT  به سایت زیر مراجعه نمایید:

msrt-exam.saorg.ir

https://saednews.com

 

منابع آزمون زبان MSRT

کتاب 504 واژه absolutely essential words504

کتاب واژگان ضروری تافل

essential word for the TOEFL

کتاب 1100 واژه بارونز

1100 words you need to know

کتاب تافل کیت

TOEFL Test Preparation Kit ETS with CD

کتاب لانگمن قرمز Longman preparation course for the TOFFL test

کتاب تافل بارونز (منبع ریدینگ و گرامر – بسیار مهم)

کتاب راهنمای تافل (منبع ریدینگ – بسیار مهم)

کتاب تافل بارونز IBTویرایش سیزدهم (منبع ریدینگ- بسیار مهم)

سوالات ادوار گذشته تافل (بسیار مهم)

 

نکات مهم MSRT

  • این آزمون اصلا جایگزینی برای آزمون آیلتس و تافل نیست.
  • برای آمادگی در آزمون و کسب حداقل نمره، باید سطح زبان انگلیسی شما در سطح آیلتس ۶ آکادمیک باشد.
  • صحت کارنامه صادر شده توسط MSRT را می توان در ایننشانی بررسی کرد.
  • برای موفقیت در آزمون، می بایست قدرت درک مطلب و دانش واژگان لغات زبان انگلیسی را افزایش دهید. مطالعه کتاب های ۵۰۴ و ۱۱۰۰ توصیه می شود.
  • دریافت مشاوره برای آمادگی در آزمون MSRT از افرادی که بیش از ۶۰ درصد کل نمره را کسب کرده اند، راهنمای خوبی برای متقاضیان شرکت در آزمون است.

 

  • اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون و دریافت سوالات سال های قبل، با پرسشی مواجه شدید، با وزارت علوم کشورمان تماس بگیرید.

 

تاریخ اعلام نتایج آزمون MSRT

آزمون زبان MSRT تقریبا هر ماه توسط وزارت علوم برگزار می گردد و نتایج آن معمولا ۳ تا ۴ روز بعد از طریق وب سایت این آزمون اعلام می گردد. داوطلبین می توانند کارنامه خود را از طریق وب سایت دریافت کنند یا با مراجعه به سازمان دانشجویان خارج از کشور آن را دریافت کنند. مدرک MSRT از طریق این سایت برای دانشگاه ها قابل تایید است به این معنی که پس از ارایه مدرک به دانشگاه ها برای مصاحبه های دکتری ، دانشگاه ها می توانند از طریق کد رهگیری پایین مدرک از صحت آن وب سایت آزمون زبان وزارت علوم اطمینان پیدا کنند.

 

سولات متداول آزمون MSRT

=====================

آیا در آزمون MSRT نمره منفی لحاظ می شود؟

خیر

اگر یک بار در آزمون موفق نشویم آیا می توانیم در آزمون بعدی شرکت کنیم؟

خیر متقاضی نمی تواند بلافاصله در آزمونی که مرحله بعد برگزار می شود شرکت کند، اما در آزمونهای بعدی می تواند شرکت کند.

نمره قبولی در آزمون MSRT چند می باشد؟

نمره قبولی در آزمون ۵۰ به بالااست که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از ۴۵ تا ۷۵ تغییر می کند.

 چگونه برای آزمون MSRT ثبت نام کنیم؟

آزمون MSRT  در هرسال ۱۰ بار برگزار می گردد و شرکت در آن محدودیت ندارد.
آزمون MSRT از سه بخش تشکیل شده  و دارای ۱۰۰ سوال  به ترتیب ۳۰ سوال شنیداری – ۳۰سوال گرامر و ۴۰ سوال درک مطلب می باشد.

ایمان یعنی برداشتن قدم اول

وقتی تمام مسیر در تاریکی است.


به وب سایت استاد فرزاد جلالیان خوش آمدید

وب سایت استاد جلالیان به منظور تعامل بیشتر با دانشجویان و معرفی خدمات و آموزش ها برای کاربران راه اندازی شده است. با آموزه های استاد جلالیان ، زبان انگلیسی دیگر سخت و دشوار نخواهد بود.

با ما همراه باشید.

پشتیبانی:  شبانه روزی

آموزش مکاتبه ای

آموزش مجازی

آموزش حضوری