دوره زبان عمومی آزمون دکترا

دوره زبان عمومی آزمون دکترا

700 450 admin

زبان عمومی دکترا

دوره زبان عمومی آزمون دکترا ، آیا می دانید زبان عمومی  چه تاثیری در قبولی شما در آزمون کارشناسی ارشد می‌تواند داشته باشد؟ بعضی مشاورها تاکید شان روی زبان تخصصی است و همین باعث می شود به اهمیت زبان عمومی کمتر توجه شود. اما بهتر است بدانید در آزمون کارشناسی ارشد، زبان عمومی هم به اندازه زبان تخصصی تاثیرگزار است.

از سال 87 به بعد روند و نوع سوالات زبان عمومی مشخص شد. سوالات زبان در آزمون ارشد شامل 30 سوال است که 15 سوال آن به زبان عمومی اختصاص دارد. از این 15 سوال نیز 10 سوال اول به لغت و 5 سوال بعدی به گرامر اختصاص دارد.

سوالات گرامری نیز در قالب Cloze Test مطرح می شود.

دوره زبان عمومی آزمون دکترا

دوره زبان عمومی آزمون دکترا

تاثیر زبان عمومی و زبان تخصصی برابر است. مثلا اگر ضریب زبان برای گرایشی 2 است، هر یک تست زبان عمومی و یک تست زبان تخصصی ضریب یکسانی دارند و نمی توان ارزش‌گذاری کرد. ممکن است کسی بتواند روی زبان عمومی خوب کار کند و کسی هم روی زبان تخصصی خوب کار کند. بحث زبان در هر رشته نسبت به رشته دیگر متفاوت است.
منابع در بحث واژگان و گرامر متفاوت هستند. منابع زیادی از واژگان ارشد در بازار موجود است. اگر به عقب‌تر برگردیم کتاب‌ 504 به نوعی مرجع بود، ولی چون سوال‌ها مشخص و تکراری شد، طراحان به سمت منابع جدید رفتند. مثلا کتاب  essential word for the TOEFL   یا لغات ضروری تافل بود. این کتاب 450 لغت دارد و درس بندی شده است و برای هر لغت هم مثال دارد که بسیار مفید است. الان کمی منابع گسترده تر شده و لغت ها از کتاب های تافل طرح می شوند.

منابعی که عمدتا برای آزمون زبان دکتری پیشنهاد می شود همان منابعی است که برای آزمون های معتبر زبان مورد استفاده قرار می گیرد. برای بخش لغات کتاب های لغت 504 واژه ، کلمات ضروری تافل و منابع اصلی هستند و  کتاب 1100 کلمه نیز برای مطالعه تکمیلی و اطمینان توصیه می شود.

پیشینه آزمون زبان دکتری

آزمون زبان دکتری تا سال ۹۱ سوالات زیادی داشت یعنی ۱۰۰ سوال. اما سال ۹۲ تعداد سوالات به ۷۰ تا رسید و سال ۹۳ تنها ۳۰ سوال . سوالات زبان دکتری سال به سال آسان تر نیز شده است و سوالات زبان دکتری سال ۹۳ تقریبا زبان عمومی در حد ارشد بوده و اگر در آزمون ارشد مشکلی با زبان نداشتید در آزمون دکتری نیز مشکلی نخواهید داشت.

 

ساختار آزمون زبان عمومی دکتری

 

ضریب سوالات زبان انگلیسی ۲ می باشد. سوالات زبان انگلیسی عمومی در آزمون دکتری نیمه متمرکز از سه بخش تشکیل شده است:

بخش گرامر (Grammar) – شامل ۲۰ سوال

بخش لغات (Vocabulary) – شامل ۴۰ سوال

بخش درک مطلب (Reading Comprehension) – شامل ۴۰ سوال

 

منابع زبان عمومی دکتری 97

بسته زبان عمومی آزمون دکتری 97 شامل سه کتاب شگفت انگیز و پرفروش مجموعه Fast، جامع ترین و کامل ترین منابع آزمون های زبان در ایران است.

کتاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان

کتاب Fast Reading درک مطلب جامع آزمون های زبان

کتاب Fast Vocab واژگان جامع آزمون های زبان

توجه مهم: داوطلبان آزمون دکتری 97 لطفا در صورت تهیه بسته زبان عمومی آزمون دکتری هیچ منبع و یا کتاب دیگری را مطالعه نکنند!

 

سوالات زبان عمومی گروه‌های مختلف، فرق دارد؟

خیر؛ مجموعه زبان عمومی توسط طراحانی طراحی می شود که تفاوتی بین رشته و گرایش ندارند. هرسال شش نوبت آزمون برگزار می‌شود (سه روز و روزانه دو نوبت صبح و عصر). فکر می‌کنم این شش سری به صورت واحد طراحی می شود. یعنی طراحان شش سری تست می دهند که به صورت تصادفی در این شش گروه چیده می شود. تقریبا سطح سوال ها در این شش نوبت یکسان است و همه گروه‌هایی که مثلا شنبه صبح امتحان دارند، باید به سوالات مشابه‌ای پاسخ دهند. طراحان از یک مجموعه لغت استفاده می کنند که آن را در گروه های مختلف تقسیم می کنند.

تقریبا در بررسی های انجام شده روی آزمون های سال های گذشته، برخی کلمات هستند که تعداد دفعات تکرار بالایی دارند؛ حتی کلمه ای وجود دارد که در 6 سال اخیر 14 بار تکرار شده است. این یک مزیت برای دانشجوهاست که می توانند سوال های سال های قبل را مطالعه کنند.

ایمان یعنی برداشتن قدم اول

وقتی تمام مسیر در تاریکی است.


به وب سایت استاد فرزاد جلالیان خوش آمدید

وب سایت استاد جلالیان به منظور تعامل بیشتر با دانشجویان و معرفی خدمات و آموزش ها برای کاربران راه اندازی شده است. با آموزه های استاد جلالیان ، زبان انگلیسی دیگر سخت و دشوار نخواهد بود.

با ما همراه باشید.

پشتیبانی:  شبانه روزی

آموزش مکاتبه ای

آموزش مجازی

آموزش حضوری